https://https://www.rado-mir.cz/l/inkarnacni-blokady-a-energie-v-rodine-i-rodu/

Nervové úzkosti, vyčerpanost a obavy

28.04.2022

Element Země poskytuje prostor, propojuje a stabilizuje veškeré procesy v této realitě. Jak vně, tak uvnitř. Narušení elementu země a orgánů pod něj spadajících - Slezina/slinivka a žaludek - má přímí dopad na celkovou tělesnou i duševní harmonii, zejména pak na naši MYSL. Je-li mysl neustále přemítající, často sníme a unikáme, nesoustředěná či roztěkaná a neschopná se zklidnit, potom máme problém se slezinou. Ta následně ovlivní slinivku a kvalitu našich sliznic. Poté žaludek a trávení. Slezina také řídí krvetvorbu, přípravu žluči a přeměnu cchi z potravy. Na ještě jemnohmotnější úrovni dodává cchi do hrudní oblasti, do srdce a plic, jako součást alchymistického procesu, jehož výsledkem je dynamické energetické pole, transformující energie našich předků skrze nás ( více ve videu Energetický a spirituální význam dechu a plic). 

Narušení funkce žaludku se projevuje neschopností zbavovat se tzv. kalu z energetické výměny mezi Nebem a Zemí, nedostatečným "zpracováním informací" a nakonec vystoupáním kalu nahoru do srdce - tzv. kámen na srdci - a do mozku - tzv. ucpání mozkových otvorů - což se projeví těžkou a zatemnělou myslí.

Narušení tohoto elementu a orgánové potíže způsobují také nemožnost projevení pozitivních aspektů spirituální esence Ducha Shen, nacházející se právě v naší slezině - Yi - čehož důsledkem je neschopnost vidět řešení, mentální paralýza, strkání hlavy do písku a mentální stres z pocitu bezvýchodnosti.

Co  doporučit? Těžká situace. Na slezinu toho moc v nabídce není a moc toho také opravdu nezabírá. Odkloníme-li se od klasické školní medicíny, jako první volbu bych doporučil Tuina masáž a taoistický léčebný cchi-kung zaměřený na orgány elementu Země ( viz. e-shop na tomto webu), doplněno aromaterapií a kontemplací. Vzhledem k výše uvedenému vám v této fázi meditace moc nepůjde a spíše bude jen dalším stresovým faktorem. Nejprve je třeba mysl uvolnit a pročistit. 

Zhruba po měsíci vyhledat psychosomatickou příčinu a tu zpracovat. Co nemůžete "strávit"...s čím jste se doposud nesmířili...jakého hnusného konfliktu jste byli svědkem...zde se budeme pohybovat od prvních 10 týdnů těhotenství matky, přes nedostatek lásky vnitřního dítěte až po nefér podmínky v práci. Doporučil bych vyhledat zkušeného terapeuta.

Jestliže ani po 3 měsících nebude příčina nalezena a zpracována, je třeba jít do úrovně hlubinných citů. Tak hluboko uložených traumat, že je nutné se spolehnout spíše na autoregulační mechanizmy, než-li na nějakou techniku. Kraniosakrální biodynamika a zkušení terapeut a je dobrou volbou.

Nakonec zbývají "duchovní průvodci"  a "Medicína kvantového pole" - obrovský pomocník při práci na sobě i nad sebou. Zde se léčí již přímo energetickou výměnou na úrovni biopole a informacemi. Informace, je-li přijata,  následně mění úroveň energetickou i hmotnou. Ochota ke změně a otevřenost jsou podmínkou procesu.

Aromaterapie čistí a uvolňuje bloky, obnovuje zdravé propojení těla fyzického s éterickým a následně s emocionálním či mentálním. Vyživuje tělo. Použijeme-li správné esence, dodává např. teplý jang či sladký jin, tam kde právě chybí, vyrovnává jin a jang (šalvěj) a podporuje sebeozdravné procesy těla. Vyživuje  a uklidňuje spirituální esence Ducha. Jde o veliký dar přírody/vesmíru pro člověka. Elementu Země se budu více věnovat v období pozdního léta, dnes jde o jakýsi závdavek, neboť vnímám velký nárůst potíží na úrovni mysli u svých (zejména) klientek, které souvisejí s aktuálním planetárním děním, trávící soustavou a stavem mysli.

BENZOIN je archetypální esence pro ženy narozené ve znamení váhy. Pomoci však může všem. Jde o pryskyřici stromu, rostoucího na ostrově Jáva. Aroma je balzámové, sladké, s nádechem vanilky a doslova vás zahalí do své velké náruče. Okamžitě vás zklidní a vyvolá pocit bezpečí. jeho energie je teplá a suchá. Prohřívá, desinfikuje, zklidňuje záněty, zklidňuje zažívání, usnadňuje vykašlávání a potíže močovodů, břišních křečích, letargii či hojí rány na kůži. V minulosti se na Dálném východě i v Číně používal stejně jako Kadidlo a lék, a populární byl i ve starém Řecku a Římě. 

Benzoin nás pevně spojuje s elementem Země. Silně doplňuje jang do sleziny a tím pomáhám stabilizovat a harmonizovat veškeré procesy narušené právě oslabenou slezinou. Kombinovat se doporučuje s Kardamomem, Cedrem a Zázvorem. Tím dochází k harmonizaci i s elementem Voda, a následně Země a Oheň. Používejte jej na veškeré potíže charakterizované chladem a vlhkem. Prohřeje a vysuší.

Světová plicní sanatoria, zahrnující aromaterapii do procedur, velmi dobře znají účinek Benzoinu při chronické bronchitidě či tzv. astmatu studené povahy (s čirým či bílým hlenem), při kašli, bolestem v krku a chrapotu. Ověřené účinky má také při omrzlinách a kožních poraněních, v podobě masti. U psychologů zase jeho sedativní vliv, působení na přepracovaný mozek a obavách (v důsledku oslabené sleziny). Uzemňuje vědomí a odvrací od tíživých myšlenek při nervové úzkosti a u workoholiků neschopných mysl "vypnout". Stabilizuje člověka v proměnlivých podmínkách života okolo něj. První volba vždy při jakémkoli fyzickém či psychickém otřesu, ale i u osob dlouhodobě trpících nedostatkem pozornosti, lásky a bezpečí, u osob které emocionálně strádají. Benzoin totiž náleží k planetě Venuši...

Používá se i ve vonných směsích ,spolu s kadidlem, v budhistických chrámech. Důvod je prostý. Pomáhá konzolidovat, uzemnit a stabilizovat vědomí i při častých meditacích a zvláště při "astrálních výletech"!

V případě zájmu zařadit Benzoin ke svým pomocníkům a současně přispět jeho zakoupením do sbírkového účtu Fondu ohrožených dětí Klokánek (cena pro vás se nemění) prosím použijte tento odkaz: https://www.mybewit.com/r/radomir 

Přeji nám vše dobré :)

Radomír

https://https://www.rado-mir.cz/l/inkarnacni-blokady-a-energie-v-rodine-i-rodu/